משלוח עד הבית תוך 5 ימי עסקים! חינם מ-299 ₪

ההיסטוריה של הנרות או מה הצית את טרנד הלייף סטייל הכי לוהט שיש

אם בימים עברו, נרות היו צורך ושימשו אותנו כדי להאיר את סביבתנו, הרי שכיום מדובר בבחירה… בחירה בלייף סטייל ששם דגש על ההנאות הקטנות בחיים, על מה שחשוב באמת, יצירת זיכרונות לכל רגע ורגע בחיים. התחום כל כך התפתח בשנים האחרונות, עד אשר נדמה כאילו לכל רגע, כמעט, יש ניחוח משלו, צבע משלו, טעם משלו והבחירה היא אינסופית.

אז איך הכל התחיל?

המצרים הקדומים, לעתים קרובות, מקבלים את הקרדיט, כראשונים שיצרו מקור אור מלאכותי, אותו הם הכינו מקנים שהוספגו בשומן מן החי. בניגוד לנרות של היום, מקורות אור אלו, שיצרו המצרים, לא השתמשו בפתילים.

נרות, הדומים יותר לאלו שאנו מכירים היום נוצרו סביב 3000 שנה לפני הספירה. כאשר הרומאים הראשונים פיתחו פתיל עשוי פפירוס מגולגל. הפפירוס הוטבל שוב ושוב בשומן מן החי או שעוות דבורים וטא-דה, הנר הראשון נולד בשעה טובה.

עדות נוספת לנרות היסטוריים התגלתה אף במדינות אסיה. נרות אלו היו עשויים שעווה שמקורה בצמחים וחרקים. הם היו מעוצבים בצינורות נייר אורז שגולגלו כפתיל.

רק בימי הביניים נכנסו לתחום שעוות חדשות כמו שעוות דבורים, ושעוות bayberry.

שעוות אלו שימשו בעיקר לטקסים דתיים בכנסיות, שכן הן היו יקרות מדי עבור המשפחה הממוצעת, לכן בשימוש ביתי היו נפוצים בעיקר נרות צהובים, שהיו זולים וזמינים לכולם.

בשנת 1834, עם המהפכה התעשייתית, הפכו הנרות, זמינים להמונים. תחילה השתמשה התעשייה בפתילים העשויים מחוטי כותנה שלופפו זה סביב זה, אשר, כפי שאתם יכולים לדמיין, לא נשרפו באופן מיטבי והיו קשים לתחזוקה.

סביב סוף המאה ה-19, עם המצאת הנורה החשמלית, הפופולריות של נרות ירדה באופן משמעותי.

אבל כמו שאתם יודעים, זו לא היתה המילה האחרונה בתחום.

קאמבק טיים:

פאסט-פורוורד לשנות ה-80, ולתחילתו של הקאמבק, או אז החלו נרות לטפס במעלה סולם הפופלאריות והוסבו לפריטי מותרות בעיצוב הבית, שיפור מצב הרוח והאווירה הכללית.

בשנות ה-90 הפופולאריות של נרות החלה להרקיע שחקים, כאשר כימאים פיתחו את שעוות הסויה, שעד היום, נותרה אחת השעוות הנפוצות בתחום, על שום רכותה והבעירה האיטית שהיא מספקת (בניגוד לשמן פרפין, שהיה נפוץ לשימוש, עד אז).

ב-2001, הוצגו לראשונה בתחום, פתילי העץ, שנוצרו בהשראת חומה המוכר של אח בוערת ומעניקים חוויית בעירה רב חושית.

הביקוש לנרות והשימוש בהם לטקסים, הרפייה, עיצוב הבית והאווירה, ממשיך להתעצם ולצמוח, והם הפכו לשם דבר ופריט חובה בתעשיית הלייף סטייל של ימינו.

עכשיו זה הזמן להדלק על הטרנד הכי לוהט בתחום הלייף סטייל כעת… ג'וין דה קלאב.

הצטרפו למיילינג ליסט שלנו ותתעדכנו בכל הניחוחות החדשים שמציפים ת'מועדון, תרדו לעומקם של ניחוחות, תציתו אהבות ישנות, תבינו את הכימיה שמאחורי האהבה הוותיקה ותתמכרו.

בטוח יעניין אותך...

עגלת קניות
אין מוצרים בעגלת הקניות!